L-com LT989W-15M20V1E22
Part No.:
LT989W-15M20V1E22
Manufacturer:
L-com
Category:
Float, Level Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
LT989W-15M20V1E22.pdf
Description:
0~15MH2O/OIL, 4~20MA OUTPUT, 11~
Shipping
LT989W-15M20V1E22 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
L-com
Series:
LT989W
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Liquid
Output Type:
Analog
Output Configuration:
4mA ~ 20mA
Current:
20 mA
Minimum Liquid Specific Gravity:
Switch Actuation Level:
Mounting Type:
Cable Mount
Material - Housing & Prism:
Stainless Steel
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Voltage Rating:
11V ~ 28V