Analog Devices Inc. LT6656ACDC-3.3#TRMPBF
Part No.:
LT6656ACDC-3.3#TRMPBF
Package:
6-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
LT6656ACDC-3.3#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
Shipping
LT6656ACDC-3.3#TRMPBF Specifications
Package/Case:
6-WFDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
3.8V ~ 18V
Current - Supply:
1.5µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)