Analog Devices Inc. LT6654BXMS8-2.5#TRPBF
Part No.:
LT6654BXMS8-2.5#TRPBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
LT6654BXMS8-2.5#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIESV 0.1% 8MSOP
Shipping
LT6654BXMS8-2.5#TRPBF Specifications
Package/Case:
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
2ppmrms
Voltage - Input:
36V
Current - Supply:
600µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)