Analog Devices Inc. LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
Part No.:
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Shipping
LT6654BMPS6-4.096#TRMPBF Specifications
Package/Case:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type:
Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.096V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
2ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
2ppmrms
Voltage - Input:
4.596V ~ 36V
Current - Supply:
600µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TA)