Analog Devices Inc. LT6654BHS6-2.5#TRMPBF
Part No.:
LT6654BHS6-2.5#TRMPBF
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
LT6654BHS6-2.5#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Shipping
LT6654BHS6-2.5#TRMPBF Specifications
Package/Case:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
2ppmrms
Voltage - Input:
3V ~ 36V
Current - Supply:
600µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)