Analog Devices Inc. LT6654BHLS8-2.5
Part No.:
LT6654BHLS8-2.5
Package:
8-CLCC
Datasheet:
LT6654BHLS8-2.5.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 8LCC
Shipping
LT6654BHLS8-2.5 Specifications
Package/Case:
8-CLCC
Series:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
2ppmrms
Voltage - Input:
3V ~ 36V
Current - Supply:
600µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C