Analog Devices Inc. LT1790AIS6-4.096#TRMPBF
Part No.:
LT1790AIS6-4.096#TRMPBF
Datasheet:
LT1790AIS6-4.096#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Shipping
LT1790AIS6-4.096#TRMPBF Specifications
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.096V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
60µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
89µVrms
Voltage - Input:
4.6V ~ 18V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)