Analog Devices Inc. LT1790AIS6-2.5#TRPBF
Part No.:
LT1790AIS6-2.5#TRPBF
Datasheet:
LT1790AIS6-2.5#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Shipping
LT1790AIS6-2.5#TRPBF Specifications
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
32µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
48µVrms
Voltage - Input:
3V ~ 18V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)