Analog Devices Inc. LT1634BCMS8-1.25#PBF
Part No.:
LT1634BCMS8-1.25#PBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
LT1634BCMS8-1.25#PBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8MSOP
Shipping
LT1634BCMS8-1.25#PBF Specifications
Package/Case:
Series:
Packaging:
Tube
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.25V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
100 mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Current - Cathode:
7 µA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)