Analog Devices Inc. LT1634AIS8-4.096#TRPBF
Part No.:
LT1634AIS8-4.096#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
LT1634AIS8-4.096#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
Shipping
LT1634AIS8-4.096#TRPBF Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.096V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
30 mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
30µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Current - Cathode:
15 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)