Analog Devices Inc. LT1460HCS3-3.3#TRMPBF
Part No.:
LT1460HCS3-3.3#TRMPBF
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
LT1460HCS3-3.3#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Shipping
LT1460HCS3-3.3#TRMPBF Specifications
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
40 mA
Tolerance:
±0.2%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
4ppmrms
Voltage - Input:
4.2V ~ 20V
Current - Supply:
220µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)