Analog Devices Inc. LT1034CS8-2.5#TRPBF
Part No.:
LT1034CS8-2.5#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
LT1034CS8-2.5#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V/7V 8SOIC
Shipping
LT1034CS8-2.5#TRPBF Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Reference Type:
Shunt, Dual
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V, 7V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
20 mA
Tolerance:
±1.6%
Temperature Coefficient:
40ppm/°C, -
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Current - Cathode:
30 µA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)