Analog Devices Inc. LT1019ACH-10
Part No.:
LT1019ACH-10
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Voltage Reference
Package:
TO-205-8, TO-5-8 Metal Can
Datasheet:
LT1019ACH-10.pdf
Description:
IC VREF PRECISION 10V TO5
Shipping
LT1019ACH-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package/Case:
TO-205-8, TO-5-8 Metal Can
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Reference Type:
Series, Shunt
Output Type:
Voltage - Output (Min/Fixed):
10V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
Noise - 10Hz to 10kHz: