Analog Devices Inc. LT1009CZ#PBF
Part No.:
LT1009CZ#PBF
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
LT1009CZ#PBF.pdf
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
Shipping
LT1009CZ#PBF Specifications
Package/Case:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Series:
Packaging:
Bag
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.2%
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
Noise - 10Hz to 10kHz:
Current - Cathode:
400 µA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)