Banner Engineering Corporation LS2TR30-750Q8
Part No.:
LS2TR30-750Q8
Datasheet:
LS2TR30-750Q8.pdf
Description:
LS2TR30-750Q8 EZS TYPE2 R TRIP 3
Shipping
LS2TR30-750Q8 Specifications
Series:
EZ-SCREEN
Packaging:
Bulk
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
750mm
Features:
Receiver Only
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
LS2TR30-750Q8 FAQ
1. How to order LS2TR30-750Q8 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the LS2TR30-750Q8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS2TR30-750Q8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LS2TR30-750Q8.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)