Littelfuse Inc. LS2406ERQ23
Part No.:
LS2406ERQ23
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Current Regulation/Management
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
LS2406ERQ23.pdf
Description:
IC ELECTRONIC FUSE 16QFN
Shipping
LS2406ERQ23 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
16-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Electronic Fuse
Sensing Method:
Accuracy:
Voltage - Input:
3V ~ 24V
Current - Output:
6A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C