Aearo Technologies LLC, a 3M company LS-2003PSA-10"X10"-5PK
Part No.:
LS-2003PSA-10"X10"-5PK
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Category:
Foam
Package:
Datasheet:
LS-2003PSA-10"X10"-5PK.pdf
Description:
POLYURETHANE 10"X10"X.03" 5PK
Shipping
LS-2003PSA-10"X10"-5PK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
ISOLOSS
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Size / Dimension:
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)
Thickness:
0.030" (0.762mm)
Density:
320 kg/m³
Material:
Polyurethane
Material Flammability Rating:
UL94 HBF
Color:
Black
Reset All
Search Similar
Result:
LS-2003PSA-10"X10"-5PK FAQ
1. How to order LS-2003PSA-10"X10"-5PK on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the LS-2003PSA-10"X10"-5PK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS-2003PSA-10"X10"-5PK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
12650
Desco
CF47EG 1.5MM
CF47EG 1.5MM
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF45EG 3MM A4
CF45EG 3MM A4