SL POWER / Advanced Energy LS15RB2401J04
Part No.:
LS15RB2401J04
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
Power over Ethernet (PoE)
Package:
Datasheet:
LS15RB2401J04.pdf
Description:
POE SPLITTER 11.4W 24V DESKTOP
Shipping
LS15RB2401J04 Specifications
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
LS15
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Splitter
Voltage - Input:
36 ~ 57V
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
24V
Current - Output:
475 mA
Power (Watts) - Per Port:
11.4W
Compliance:
IEEE802.3af
Data Rate:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Efficiency:
90%
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
3.00" L x 2.10" W x 1.00" H (86.2mm x 53.3mm x 25.4mm)