3M (TC) LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL
Part No.:
LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Foam
Package:
Datasheet:
LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL.pdf
Description:
ISOLOSS LS-1012LM/PSA GASKET FOA
Shipping
LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
ISOLOSS™ LS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Size / Dimension:
0.75" W x 180.00" L (19.1mm x 4572.0mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm)
Density:
10 lb/ft³
Material:
Polyurethane
Material Flammability Rating:
UL94 HBF
Color:
Black
Reset All
Search Similar
Result:
LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL FAQ
1. How to order LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS-1012LM/PSA-0.75"X180"-1RL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
12650
Desco
CF47EG 1.5MM
CF47EG 1.5MM
Aearo Technologies LLC, a 3M company
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF-45EG/PSA 0.5 DISK PAD
CF45EG 3MM A4
CF45EG 3MM A4