MEAN WELL USA Inc. LRS-350-36
Part No.:
LRS-350-36
Datasheet:
LRS-350-36.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 349W
Shipping
LRS-350-36 Specifications
Series:
LRS-350 (350W)
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
36V
Current - Output 1:
9.7 A
Power (Watts):
349W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)