TE Connectivity Passive Product LR1F390R
Part No.:
LR1F390R
Datasheet:
LR1F390R.pdf
Description:
RES 390 OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
LR1F390R Specifications
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)