TE Connectivity Passive Product LR1F300R
Part No.:
LR1F300R
Datasheet:
LR1F300R.pdf
Description:
RES 300 OHM 1% 0.6W AXIAL
Shipping
LR1F300R Specifications
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)