Sharp Microelectronics LQ084V3DG02
Part No.:
LQ084V3DG02
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
LQ084V3DG02.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 8.4"
Shipping
LQ084V3DG02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
8.4" (213.36mm)
Viewing Area:
170.88mm W x 128.16mm H