Sharp Microelectronics LQ042T5DZ13K
Part No.:
LQ042T5DZ13K
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
LQ042T5DZ13K.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY - - 4.2"
Shipping
LQ042T5DZ13K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sharp Microelectronics
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Display Type:
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
4.2" (106.68mm)
Viewing Area:
92.88mm W x 52.63mm H