Mechatronics Fan Group LPH92A99-BWHR-PC
Part No.:
LPH92A99-BWHR-PC
Datasheet:
LPH92A99-BWHR-PC.pdf
Description:
EC FAN AXIAL 92 X 92 X 38MM W/PA
Shipping
LPH92A99-BWHR-PC Specifications
Series:
LPH92A99
Voltage - Rated:
100 ~ 240VAC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
68.0 CFM (1.90m³/min)
Static Pressure:
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Features:
Auto Restart, Electronic Commutation (EC), Parylene Coating
Noise:
42.0dB(A)
Power (Watts):
5.50W