Mechatronics Fan Group LPH92A99-BTHR
Part No.:
LPH92A99-BTHR
Datasheet:
LPH92A99-BTHR.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 100-240VAC
Shipping
LPH92A99-BTHR Specifications
Series:
LPH92A99
Voltage - Rated:
100 ~ 240VAC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
68.0 CFM (1.90m³/min)
Static Pressure:
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Features:
Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Noise:
42.0dB(A)
Power (Watts):
5.50W
RPM:
3500 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)