Sure Electronics LPAB2X25-TDA7492
Part No.:
LPAB2X25-TDA7492
Manufacturer:
Sure Electronics
Category:
Audio Amplifier Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
LPAB2X25-TDA7492.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR TDA7492
Shipping
LPAB2X25-TDA7492 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sure Electronics
Series:
LPAB
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Amplifier Type:
Class D
Output Type:
2-Channel (Stereo)
Max Output Power x Channels @ Load:
25W x 2 @ 6Ohm
Voltage - Supply:
14V ~ 19V