Texas Instruments LP5907UV-3.3EVM/NOPB
Part No.:
LP5907UV-3.3EVM/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
LP5907UV-3.3EVM/NOPB.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR LP5907
Shipping
LP5907UV-3.3EVM/NOPB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Channels per IC:
1 - Single
Voltage - Output:
3.3V
Current - Output:
250mA
Voltage - Input:
2.2V ~ 5.5V