KYOCERA AVX LP1EA0720A700
Part No.:
LP1EA0720A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
Datasheet:
LP1EA0720A700.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 720MHZ
Shipping
LP1EA0720A700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LP
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
720MHz
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.460" L x 0.170" W (11.68mm x 4.32mm)
Height (Max):
0.022" (0.56mm)