KYOCERA AVX LP0AA0194A700
Part No.:
LP0AA0194A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
16-ULGA
Datasheet:
LP0AA0194A700.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 194MHZ 16ULGA
Shipping
LP0AA0194A700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LP
Package/Case:
16-ULGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
194MHz
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.259" L x 0.156" W (6.58mm x 3.98mm)
Height (Max):
0.022" (0.56mm)