KYOCERA AVX LP0805A0881AWTR
Part No.:
LP0805A0881AWTR
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0805A0881AWTR.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 881.5MHZ 0805
Shipping
LP0805A0881AWTR Specifications
Series:
LP0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency:
881.5MHz Center
Bandwidth:
25MHz
Insertion Loss:
0.3dB
Size / Dimension:
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):
0.044" (1.12mm)