KYOCERA AVX LP0805A0800AWTR
Part No.:
LP0805A0800AWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0805A0800AWTR.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 0805
Shipping
LP0805A0800AWTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LP
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
Bandwidth:
Filter Type:
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):
0.044" (1.12mm)