KYOCERA AVX LP0603A1880ALTR
Part No.:
LP0603A1880ALTR
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0603A1880ALTR.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 1.88GHZ 0603
Shipping
LP0603A1880ALTR Specifications
Series:
LP0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Frequency:
1.88GHz Center
Bandwidth:
80MHz
Insertion Loss:
0.3dB
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)