KYOCERA AVX LP0603A0950ANTR
Part No.:
LP0603A0950ANTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0603A0950ANTR.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 950MHZ 0603
Shipping
LP0603A0950ANTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LP0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
950MHz Center
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)