Mornsun America, LLC LOF350-20B48
Part No.:
LOF350-20B48
Datasheet:
LOF350-20B48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 200W
Shipping
LOF350-20B48 Specifications
Series:
LOF350-20Bxx (350W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
4.17 A
Power (Watts):
200W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)