Mornsun America, LLC LOF225-20B12
Part No.:
LOF225-20B12
Datasheet:
LOF225-20B12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 140W
Shipping
LOF225-20B12 Specifications
Series:
LOF225-20Bxx (225W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
11.67 A
Power (Watts):
140W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)