Mornsun America, LLC LOF120-20B48
Part No.:
LOF120-20B48
Datasheet:
LOF120-20B48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 120W
Shipping
LOF120-20B48 Specifications
Series:
LOF120-20Bxx (120W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
2.5 A
Power (Watts):
120W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.00" L x 2.00" W x 1.22" H (76.2mm x 50.8mm x 31.0mm)