Mornsun America, LLC LO15-10B05
Part No.:
LO15-10B05
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LO15-10B05.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 14W
Shipping
LO15-10B05 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
LO15-10Bxx (15W)
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
2.8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
14W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.50" L x 1.80" W x 0.75" H (63.5mm x 45.7mm x 19.0mm)