Delta Electronics LNE-24V150WACA
Part No.:
LNE-24V150WACA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
LNE-24V150WACA.pdf
Description:
LED DRIVER
Shipping
LNE-24V150WACA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
LNE-150W
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
264VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
6.3A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
3.85 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
93%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.1mm x 68.1mm x 38.9mm)