Delta Electronics LNE-12V100WACA
Part No.:
LNE-12V100WACA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
LNE-12V100WACA.pdf
Description:
LED DRIVER
Shipping
LNE-12V100WACA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
LNE-100W
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
264VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
8A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3.85 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
92%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.66" L x 2.68" W x 1.53" H (220.0mm x 68.1mm x 38.9mm)