Mornsun America, LLC LMF75-23B24-Q
Part No.:
LMF75-23B24-Q
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LMF75-23B24-Q.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 77W
Shipping
LMF75-23B24-Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
LMF75-23Bxx (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed, Conformal Coated
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.2 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
77W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.62" L x 3.82" W x 1.18" H (168.1mm x 97.0mm x 30.0mm)