Texas Instruments LM25184EVM-S12
Part No.:
LM25184EVM-S12
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
LM25184EVM-S12.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR LM25184Q1
Shipping
LM25184EVM-S12 Specifications
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Main Purpose:
DC/DC Converter
Outputs and Type:
1 Isolated Output
Voltage - Output:
Current - Output:
12V
Voltage - Input:
1A
Regulator Topology:
6V ~ 42V
Frequency - Switching:
Flyback
Contents:
350kHz