Mornsun America, LLC LM200-10B24
Part No.:
LM200-10B24
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LM200-10B24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 211W
Shipping
LM200-10B24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
LM200-10Bxx (200W)
Packaging:
Box
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 240 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8.8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
211W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)