Mornsun America, LLC LM15-23B48
Part No.:
LM15-23B48
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
LM15-23B48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 15W
Shipping
LM15-23B48 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
305RAC / LM-23B
Packaging:
Box
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
320 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
15W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.56" L x 2.17" W x 0.98" H (65.0mm x 55.0mm x 25.0mm)