Taoglas Limited LLP.2450.X.A.30
Part No.:
LLP.2450.X.A.30
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Filters
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
LLP.2450.X.A.30.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0603
Shipping
LLP.2450.X.A.30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
0.5dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)