Nichicon LLG2W331MELA45
Part No.:
LLG2W331MELA45
Datasheet:
LLG2W331MELA45.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Shipping
LLG2W331MELA45 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
1.95 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
2.7885 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
1.850" (47.00mm)