Nichicon LLG2E681MELA35
Part No.:
LLG2E681MELA35
Datasheet:
LLG2E681MELA35.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP TH
Shipping
LLG2E681MELA35 Specifications
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
3.75 A @ 50 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
1.457" (37.00mm)