Littelfuse Inc. LLC845F25P
Part No.:
LLC845F25P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Liquid, Level
Package:
Datasheet:
LLC845F25P.pdf
Description:
CONTROL LIQ LEV 120VAC 5SEC
Shipping
LLC845F25P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
LLC8
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Constant Level
Voltage - Supply:
120VAC
Sensitivity:
Fixed, 25kOhm
Features:
LED Indicator
Distance - Control To Sensor (Max):
Output Type:
Relay
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120VAC
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C