Panduit Corp LIAC4-22-C
Part No.:
LIAC4-22-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
LIAC4-22-C.pdf
Description:
CBL CLAMP GROUNDING FASTENER
Shipping
LIAC4-22-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StructuredGround™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clamp, Grounding
Type Attributes:
Lay-In
Opening Size:
Mounting Type:
Fastener
Material:
Aluminum, Tin Plated
Color:
Silver
Length:
1.060" (26.92mm)
Width:
0.390" (9.91mm)
Height:
0.780" (19.81mm)
Panel Hole Size:
0.220" (5.59mm)