t-Global Technology LI2000-300-300-0.15
Part No.:
LI2000-300-300-0.15
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
LI2000-300-300-0.15.pdf
Description:
THERM TAPE 300MMX300MM W/ADH WHT
Shipping
LI2000-300-300-0.15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
Li-2000
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Tape
Shape:
Square
Outline:
300.00mm x 300.00mm
Thickness:
0.0060" (0.152mm)
Material:
Ethylene Vinyl Acetate Copolymer (EVA)
Adhesive:
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.0W/m-K